Týždeň vo farnosti 11. - 18. august

1. Liturgický kalendár:

Streda – Sv. Maximiliána Máriu Kolbeho, kňaza, mučeníka, sviatok;

Štvrtok – Nanebovzatie Preblahoslavenej Panny Márie, odpustová slávnosť v Spišskom Štvrtku;

Budúca nedeľa je dvadsiata nedeľa v období cez rok.

2. Vo štvrtok je slávnosť Nanebovzatia Preblahoslavenej Panny Márie. Je to prikázaný sviatok. V Spišskom Štvrtku je to patronátny sviatok kaplnky Zápoľských a kláštora minoritov – odpustová slávnosť. V tento deň sv. omše budú: V Spišskom Štvrtku o 8.00 a 18.00 hodine o 14.00 bude sobášna sv. omša; v Dravciach a Dlhých Strážach o 19.00 a v Bukovinke v stredu o 19.00 hodine. Pri sv. omšiach bude požehnanie bylín a kvetov. Pred sv. omšou v Sp. Štvrtku o 17.00 bude v kaplnke Zápoľských Večeradlo s Pannou Máriou, ktoré pripraví ruža pani Marty Petrikovej. Slávnostná odpustová sv. omša v Spišskom Štvrtku bude v nedeľu 18. augusta a bude ju celebrovať Vdp. Mgr. Ing. František Hrušovský z Iliašoviec.

3. Príležitosť k sv. spovedi pred odpustovou slávnosťou v Spišskom Štvrtku bude v stredu hodinu pred sv. omšou a okrem toho každý deň pol hodiny pred sv. omšou.

4. V posledný augustový týždeň začneme zápis na sviatosť birmovania. Zapísať sa môže mládež od ôsmej triedy a starší (aj dospelí), ktorí ešte tuto sviatosť nemajú. Birmovanie je sviatosť kresťanskej dospelosti a preto je veľmi dôležitá pre náš duchovný rast.

5. Ekonomické záležitosti: Na kostol obetovala Bohu známa osoba 50,- eur; Na budúcu nedeľu je zbierka na obnovu kaplnky.

6. Lektorská služba na budúcu nedeľu: 8.00: Mária Rákociová, Timea Jurčová;

11.00: Ľuboš Bajtoš, Ema Bajtošová;

7. Upratovanie kostola: Adriana Novotná, Júlia Stašová, Terka Lesňaková, Michaela Slavkovská, Erika Toporcerová, Ivana Slebodníková, Michaela Surová, Miriam Lačná.

8. Úmysly sv. omší:

Pondelok 12. august  08.00 Za zdravie Božie pož. pre Ľubomíra;

Utorok 13. august      18.00 + Ružena Petrovičová;

Streda 14. august       18.00 + Ľubomír, Mária Javorská;

Štvrtok 15. august      08.00 Veriacich farnosti;

18.00 + Anton;

Piatok 16. august       18.00 + rodičov a svokrovcov;

Sobota 17. august     18.00 + Jakub a Ján Kežmarský - sv. omša v dome nadeje;

Nedeľa 18. august     08.00 + Miroslav Slanina;

11.00 I. Veriacich farnosti;

II. Za zdravie Božie pož. pre Annu Kukurovú – 90 rokov života;

9. Sviatosť manželstva chcú prijať:I. Dominik Antolik zo Spišského Štvrtku a Mária Novotná z Letanoviec, ohlasujú sa po 3. krát.

Pondelok 12. august 19.00 + Mária Jurčíková – I. výr. smrti;

Štvrtok 15. august 19.00 Za zdravie Božie pož. pre Máriu Magurovú s rodinou;

Nedeľa 18. august 08.15 + Mária a Ján;

Upratovanie kostola: Kožíková Marta, Polláková Viktória, Zumerová Radoslava.

Utorok 13. august 19.00 Za zdravie Božie pož. pre Máriu Brejovú;

Štvrtok 15. august 19.00 Za zdravie Božie pož. pre Annu s rodinou;

Piatok 16. august 19.00 + Jozef Bašista;Nedeľa 18. august 09.30 Za zdravie Božie pož. pre mamu a jej rodinu;

Streda 14. august 19.00 + František Kuruc;

Nedeľa 18. august 09.30 Na poďakovanie za 60 r. života Anny a za rod. Polakovú;