Týždeň vo farnosti 18. - 25. august

1. Liturgický kalendár:

Utorok – Sv. Bernarda, opáta, učiteľa Cirkvi, spomienka;

Streda – Sv. Pia X, pápeža, spomienka;

Štvrtok –Preblahoslavenej Panny Márie Kráľovnej, odpustová slávnosť v Bukovinke;

Sobota – Sv. Bartolomeja, apoštola, sviatok;

Budúca nedeľa je dvadsiata nedeľa v období cez rok.

2. V dnešnú nedeľu je o 11.00 hod. slávnostná odpustová sv. omša v Spišskom Štvrtku, ktorú bude celebrovať P. Tomáš Vlček z Levoče.

3. Vo štvrtok je slávnosť Preblahoslavenej Panny Márie Kráľovnej. V Bukovinke je to patronátny sviatok kostola – odpustová slávnosť. Z tohto dôvodu bude v tento deň zmena poriadku sv. omší. Večerná sv. omša  bude v Bukovinke o 18.00. V Spišskom Štvrtku bude v tento deň sv. omša ráno o 8.00 a v Dlhých Strážach v stredu o 19.00. V Bukovinke sv. omša v stredu nebude. Slávnostná odpustová sv. omša v Bukovinke, spojená s poďakovaním za úrodu bude v nedeľu 25. augusta a bude ju celebrovať P. Robert Gajderus z Brehova. V nedeľu bude preto tiež zmenený poriadok sv. omší a to, v Sp. Štvrtku druhá sv. omša bude o 9.30 a v Bukovinke o 11.00 hodine.

4. Príležitosť k sv. spovedi pred odpustovou slávnosťou v Bukovinke bude vo štvrtok pol hodiny pred sv. omšou.

5. V kostoloch sú vyložené prihlášky na sviatosť birmovania. Zapísať sa môže mládež od ôsmej triedy a starší (aj dospelí), ktorí ešte tuto sviatosť nemajú. Vyplnené žiadosti je potrebné doniesť kňazovi do farskej kancelárie, alebo do sakristie  do 1. septembra.

6. Ekonomické záležitosti: Na kostol obetovali zo svadby Bianky Lesňákovej a Andreja Combeľa 200 eur; Dnes je zbierka na obnovu kaplnky;

7. Lektorská služba na budúcu nedeľu:    8.00: Miška Švedová, Mária Bajtošová;

11.00: Radanka Oravcová, Eva Majcherová;

8. Upratovanie kostola: Lenka Šteinerová, Mária Žilková ml., Ľudmila Žilková, Marianna Kokoruďová, Mariana Kubinská, Jana Tomaškovičová.

9. Úmysly sv. omší:

Pondelok 19. august   08.00   + Veronika;

Utorok 20. august       18.00   + starí rodičia, sestra a Lukáš;

Streda 21. august        18.00   + Vierku Grešovú;

Štvrtok 22. august       08.00   Za uzdravenie Marty, Brigity, Anny;

Piatok 23. august        18.00   + František Staš;

Sobota 24. august       18.00   Za duše v očistci - sv. omša v dome nádeje;

Nedeľa 25. august       08.00   + Milana;

09.30   + Ladislav Poremba;

Pondelok 19. august   19.00   + Mária , Jozef Lojko – I. výr. smrti;

Streda 21. august        19.00   Na poďakovanie za 70. r. života Cecílie a o Božie pož. pre rodinu;

Nedeľa 25. august        08.15   + Tomáš, Katarína, Matej Kopaničák;

Upratovanie kostola: Dvorčáková Renáta, Jozefčáková Martina, Vernarská Daniela.

Utorok 20. august      19.00     + Mária Bendžalová – I. výr. smrti;

Piatok 23. august       19.00     + Rudolf a Anna;